Mgr. Roman Schwartz

Odborný asistent Katedry teórie a dejín výtvarného umenia

 
Kancelária: č. dverí 210C, budova ateliérov
Telefón: 048/4320 507
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 
Mgr. Roman Schwartz vyštudoval Katedru anglického jazyka a literatúry na Fakulte prírodných vied Prešovskej Univerzity v Prešove.

Popri súkromnej výučbe anglického jazyka pôsobil niekoľko rokov ako lektor anglického jazyka na školách v Čínskej republike- Taiwan, spolupracoval s organizáciami v zahraničí, napr. Slovak Heritage & Folklore Society International pri publikačnej činnosti.

Od roku 2011 vyučuje predmet Anglický jazyk na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Okrem výučby anglického jazyka pôsobí aj ako fakultný koordinátor programu Erasmus+. Tiež spolupracuje pri zahraničných i domácich projektoch katedier Fakulty výtvarných umení ako jazykový konzultant a prekladateľ. Takto participoval pri viacerých odborných publikáciách, ako napríklad Asimilácia vs. Originál- Transmediálny priestor grafiky (2012), 100+1 Priestor (2012), pri tvorbe monografie re-Vízia (2013), alebo projektoch Priestor a ... (2014), Face to Face (2014), Bizzare Love Triangle (2014)

schwartz