Mgr. art. Ivana Sláviková, ArtD.

 
Kancelária: č. dverí 109, budova ateliérov
Telefón: 048/4320 144
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 
Mgr.art. Ivana Sláviková, ArtD. V roku 2008 absolvovala v Ateliéri Socha a aplikované médiá doc. Juraja Saparu akad. soch. na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici.
V roku 2011 získala doktorát v odbore Voľné výtvarné umenie (Socha ako médium schopné interpretačnej univerzálnosti) na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Počas doktorandského štúdia absolvovala pracovnú stáž na Akadémii umení v Prahe v ateliéri Intermédia 3, škola Tomáša Vaňka.
Od roku 2011 pôsobí ako odborná asistentka na katedre sochárstva Akadémie umení v Banskej Bystrici Fakulty výtvarných umení. Od roku 2013 pôsobí ako vedúca katedry sochárstva na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Vo svojej tvorbe sa zameriava prevažne na sochársky a priestorový prejav. Jej výtvarný jazyk sa hlási k postminimalizmu sochárských podôb ,zachytávania stôp' s prvkami osobnej mytológie a odkrývania atrofovanej pamäte. V škále aktuálnych umeleckých prejavov jej tvorby sa objavuje aj text art, fotografia a jej animácia, pričom používa seba - svoju postavu, ako symbolického zástupcu iného príbehu či ako metaforu nadčasovosti.
Svoje diela vystavuje na domácej ale aj medzinárodnej pôde, či už na samostatných alebo kolektívnych výstavách, napr. Nepovinná výstava k SNP – Košice – Kunstahalle (2014), Zo zbierky GCM Galeria Cypriana Majernika (2014), Informacionensdrogerie, Kulturedrogerie, Viedeň, (AT) (2012) Spurensicherung Nemecko/ Leipzig (DE), (2013), Folk recykling – Dům u dobrého pastýře, Brno (CZ) (2013) atď.
Je spoluautorkou zborníka Forma – Zborník o súčasnom sochárskom umení (2011)
 
slavikova2
 
Portfólio