Katedra Grafiky

  Ateliér Grafika-Priestor-Synergia I-III

Atelier gps 620x330
 
I. stupeň štúdia (Bc.) študijný program Maľba-Grafika
 
Priestor grafického média je nutné vnímať ako otvorenú štruktúru, ktorá má ambíciu nadobudnúť nové formy existencie.
 
Multidisciplinárny svet súčasného vizuálneho umenia s rozpínavou tendenciou informácií, pocitov a vedomostí bude pre budúceho umelca užitočný len vtedy, ak napomáha nie len mechanickej aplikácií „nových trendov", ale stáva sa nástrojom nových objavov.
 
Originalita, alebo autentičnosť riešenia spočíva v projekte, alebo koncepcií určite skôr ako v adorácií technologického výberu a módneho trendu . Originálnosť sa v tomto prípade chápe ako maximalizácia výrazu reflexie a sebareflexie, ako potreba hľadania identity v súlade s inými jazykovými kontextami výtvarného umenia.
 
Povaha grafického jazyka nadobúda nové proporcie cez vzťah matrica – obraz alebo projekcia. Oprávnenou definíciou grafiky sa javí konštatovanie, že podstatou grafického umenia je existencia matrice / fyzickej, duchovnej, virtuálnej / a jej transfer v relevantnom materiáli.
 
Zmenou lingvistických foriem umenia sa mení i jazyk média grafiky. Umelec vstupuje do simultánnej hry koordinátov vlastnej emocionality versus koordinátov globálneho vizuálneho priestoru.
Vedúci ateliéru:
doc. Robert Brun, akad. mal.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 
Konzultácie
pre uchádzačov:
po dohode mailom
 
 

 

Galéria: